Comments Off

Dovolím si zde odcitovat velice povedený report od Michala Boreše z Rouchovan.

Výsledek v Přibyslavicích režíroval rozhodčí

Vydáno dne 27. 05. 2012 (51 přečtení) | Autor: Michal Boreš

V neděli dopoledne jsme zajížděli do Přibyslavic k odvetnému utkání s místním béčkem, které u nás zanechalo jasně nejlepší dojem z mužstev B skupiny IV.třídy. Ještě teď nám zvoní v uších.

27. května 2012 ? mistrovské utkání mužů

Přibyslavice B : 1.SK Rouchovany B

3 : 2

Sestava: Holoubek D. ? Havelka, Kubík, Boreš, Starý ? Tesař, Dvořák, Vala, Kužel ? Svoboda Dal., Pasterný (55. Hanák)

Trenér: Pasterný Radek st.

Branky: Pasterný Radek ml., Havelka Robin

Rozhodčí: ???

Už samotný sraz mužstva nevěstil nic dobrého, vypadalo to, že se nesejdem ani v jedenácti. Nakonec jsme dorazili i s jedním mužem na lavičce. Na domácích vůbec nebylo znát, že u nich probíhá pouť ( proto se hrálo dopoledne v Přibyslavicích a ne v Čechtíně, jako jindy). Od začátku na nás nastoupili tak jak u nás skončili. Hned v 1. minutě zahrávali trestný kop, David vyboxoval, ale odražený míč nastřelil hlavou domácí stoper do břevna a po nedůrazném odkopu Boreše ( Laďa mě kopl do kotníku) napálil domácí hráč míč z 15 metrů do branky ? 1:0. V tu chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře. Domácí běhali a snažili se nás rozebírat kombinační hrou. Po chvilce jsme se ale oklepali a začali jsme i my hrozit domácím. Asi v 10. minutě přišel zleva před domácí branku prudký centr a nabíhající Tesik byl zezadu sražen ve vápně. Rozhodčí ani na chvíli nezaváhal a ukázal na penaltu. K té si stoupl Pasterný a zkušeně srovnal ? 1:1. Od té chvíle se hrálo víceméně vyrovnané utkání. Domácí si vytvořili dvě stoprocentní tutovky, když David míč vyrazil před sebe, ale vzápětí výborně zmenšil domácím střelecký úhel a ti minuli branku. My jsme ještě do půlky měli kopat druhou penaltu, když domácí stoper srazil náš centr jednoznačně rukou, ale tentokrát již sudí nezapískal. Asi ve 40. minutě napřáhl z 25 metrů Vala a k naší velké smůle orazítkoval prudkou ranou tyč. Vypadalo to, že do kabin půjdem za nerozhodného stavu, ale v nastaveném čase si vzal hlavní slovo pan rozhodčí. Domácí útočník se zprava pokusil proniknout do vápna, ale míč si hodil moc před sebe a tak skočil rybičku mezi Boreše a Starého. K radosti domácích a našemu údivu sudí ukázal na penaltu, tu domácí proměnili ? 2:1. Hned po rozehrání se pískal poločas.
Tentokrát nebylo v kabině moc co vytýkat. Fotbal to byl oboustranně pěkný, šancí také dost a vyjimečně jsme se nehádali. Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a zkusíme o výsledek ještě porvat. Ve druhém poločase se opět hrál fotbal nahoru dolů, ale už ubylo vyložených šancí a přibylo střel z dálky. Domácí trefy ovšem již s jistotou pochytal David. Na domácích se začal projevovat strach o výsledek ( zejména na domácí lavičce) a my jsme v klidu čekali na svou příležitost. Z dálky nebezpečně stříleli Havelka a Hanák ( střídal zraněného Pasterného), ale chybělo pár centimetrů. Navíc domácí střídající hráči hru značně přitvrdili a také na to doplatili. Kolem 70. minuty domácí záložník nesmyslně v rohu velkého vápna složil Tesika a pískala se další penalta. Tentokrát se na ni nikomu nechtělo. Nakonec si míč vzal Robin a i on s přehledem k tyči proměnil ? 2:2. Od té chvíle se domácí začali hnát za vítězstvím, ale my jsme si remízu s přehledem hlídali a do vyložených šancí jsme je už nepouštěli. Zápas nakonec rozhodla 87. minuta, kdy si míč k trestnému kopu postavil zřejmě nejlepší domácí hráč a nutno uznat, že nádhernou a nechytatelnou ranou asi ze 23 metrů vymetl levou šibenici ? 3:2. V nastavení jsme se i my dostali ještě ke střele, ale Borešovu hlavičku chytl domácí golman, a protože ani domácí nedokázali využít naší otevřené obrany, prohráli jsme 3:2.
Nutno dodat, že celkem smolně a nezaslouženě po jednom z našich nejlepších výkonů. Tentokráte se nemáme za co stydět. Na to jak jsme se scházeli a nastoupili skoro bez rozcvičení, což se projevilo možná i na první brance v naší síti, jsme odehráli dobrý zápas a domácí hodně potrápili ( Kralice tady minule dostali šestku a Březník před nima dokonce 11). Akorát by se mohli ozvat Rešáci, teda jestli už se našli. smajlík Pochvalu zaslouží celé mužstvo od Davida v brance až po Tomáše v útoku.”

Tj Jipap Přibyslavice “B” - Tj Sokol Výčapy 2:3 (2:0)

10.04.2011

Sestava : Hašek- Carda, Holub Vejmělek P.,Veškrna - Kovář, Molák J., Lopatář, Částka P.- Škorpík, Částka A.

Do třetího zápasu jara a prvního doma jsme přivítali 2. tým III. třídy skupiny A  Výčapy. Do tohoto zápasu nastoupil Pavel Hašek, který si odchytal první zápas za muže B. Sice  už chytal, ale jeho start byl ještě v dorostenecký kategorii, když nebyla možnost. Zde ovšem také jiná možnost nebyla.

Zápas byl za slunečného počasí, ale s dosti silným větrem. Hned v 5 minutě jsme si vytvořili roh, ale nikdo nezavěsil. O minutu později ohrožovali i tým hostí. Jejich centr našel adresáta, ale jejich střelec to nezakončil. 7 minuta  byla první žlutá. Hříšník byl Petr Vejmělek za faul zezadu. V další akci byl roh hostů, ale to byl u tyče dobře postavený Carda, který odvrátil hrozbu. Dvě minuty později a centr z pravé strany Přibyslavské a centr mířil na hlavičku, ale včas to vyboxoval Hašek. 13 minuta a Lopatář zvonil na tyčku svoji střelou.  Skoro k 20 minutě  měli standartní situace Výčap  z 25 metrů, jenže bez výsledku. V 25 minutě vítr zesílel trochu na obratu a oběma mužstvům se špatně kombinovalo. V 30 minutě jsme se snažili využívat opory větru, ale tento centr do vápna hostujícího celku nepřineslo ovoce. O tři minuty se podařilo hostům vypálit jenže obětavě odrazil střelu Holub na roh. Z následujícího rohu si dobře vystoupl Jiří Molák a  skluzem zachránil. V 36 minutě jsme se začali radovat. Luboš Lopatář nádherně zavěsil branku. O minutu ale oslavenec fauloval, ale pro naše štěstí bylo to nad.  2 minuty po prvním gólu jsme se radovali znovu. Tentokráte z 30 metrů s podporou větru si pohrál Petr Vejmělek. Brankář sice míč chytil, ale už byl v sítí.  40 minuta a Výčapy mohli snížit, sice Pavel Hašek vyběhl, ale pro svou malou výšku, neodhadl lobovaný míč, pro naše štěstí skončilo to na tyčce. Zachránce byl Petr Částka, který zabránil dorážce.

Druhý poločas jsme si řekli, že budeme hrát stejný fotbal, Pavel Hašek dostal rady od hráčů, aby zbytečně neriskoval výběhy. 46 minuta a centr z poloviny hostů nenašel nikoho z Výčapských.  47 minuta se stala první ránou pro dosti neš’tastného brankáře. Pavel neudržel jistý míč, útočník pohotově uklidnil do brány. O dalších šanci stojí za zmínku volný kop ze 49té minuty, ale tuto střelu Hašek v klidu vyřešil. 5 minut dalšího času si málem utrhl podruhé ostudu Pavel, ale centr šel mimo branku. Centr s pomoci větru pomohl hostům vyrovnat, když zaskočil i samotného brankáře. Stalo se tak v 61 minutě. Po minutě jsme poslali na hřiště Jakuba Pažourka, který nahradil Petra Částky. Skoro 15 minut před koncem se šel vysprchovat vyčerpaný Lopatář, běhat za něj šel Miloš Molák.  V té samé minutě dostal Franta Holub za kecy, i-když byl v právu. 79 minuta byla nejvíc smutná pro gólmana. Druhá střela jasná do koše, ale neudrželo mu. Útočník měl jasnou práci. Pavel už nechtěl se ani zvedat. Pak už jen byli fauly oceněné za žlutou kartu, ale hostujícího celku..

N.b(Pozn).:

Pavel Hašek: Dneska se mi chytalo opravdu špatně, opravdu přiznávám, byl jsem nervozní, zápas jsem prohrál školáckými chybami, a jestli dostanu do konce sézony možnost to  napravit, klidně to udělám. Mrzí mne to kluci:( :( :(

Jaroměřice nad Rokytnou “B”- Jipap Přibyslavice “B” 1:0 (0:0)

03.04.2011

Sestava: Svoboda K.-Carda, Holub Vejmělek P, Veškrna- Částka A., Kovař, Molák J. Částka P.- Pažourek Svoboda D.

Průběh zápasu

Druhý zápas v soutěži jsme jeli do Jaroměřic nad Rokytnou s úsilím se poprat o body. Přijeli jsme ve 14 hráčích z toho byli tři brankáři.Prvních 7 minut hry jsme hráli na středu hřiště.Když najednou v čase 7:22 Jan Kovář po souhře s Davidem Svobodem zkoušel vystřelit, jenže bohužel střela letěla jinam. Po 4 minutách tento hráč se znovu odhodlal ke střele, ale tentokráte byl pozorný brankář. 16 minuta a nové šance naších. Nadvakrát centrovaný míč od Jakuba Pažourka našel, při druhém pokusu Františka Holuba, ale jeho přesně čekaná hlavička našla znovu tyčku. Brejk Jaroměřic skončil faulem, následný kop byl zažehnán hned v zárodku. Bohužel ve 22 minutě dohrál Vojta Carda, za něj šel Roman Kučera, který šel na místo levého záložníka,  na místě levého beka se objevil Aleš Částka. 28 minuta byla hrozivá, František holub zfauloval před velkým vápnem útočníka, ale jejich kapitán to kopl do šibenice, ale ne do prostoru který chránil Karel Svoboda, nýbrž do ochranné sítě. Ke konci prvního poločasu se znovu ke střele dostal Jan Kovář, ale jeho pokus skončil opět v rukavicích brankáře domácích.

I po přestávce se Kovář dostal do dalších šanci. Jedna z nich je ze 49. minuty, kde vystihl přihrávku stoperů. Místo přihrávky volnému Svobodovi řešil situaci střelou.  Domácí brankář, ale opět tento pokus zneškodňuje. První velké šance Jaroměřic skončili buď nad, nebo vedle. Při druhé vážné šanci domácí exekutor kopu lehce načechral míč, ale útočící hráč to nestřelil ideálně. V 69. minutě, jsme se mohli ujmout vedení, jenže brejk, ve kterém se ocitl Jan Kovář byl zastaven domácím golmanem za cenu červené karty. Do brány domácích se postavil kapitán týmu. Střela od Petra Vejmělka bohužel šla těsně vedle. V 73. minutě dostal Jan Kovář za řeči žlutou kartu. S novým brankářem, si bohužel Jan Kovář také neporadil. V 80. minutě zneškodnil Karel Svoboda největší šanci domácích. 8 minut před koncem jsme vystřídali zraněného Kováře. Místo něj šel běhat Vladislav Svoboda, nynější asistent trenéra. V 84. minutě byla přísná penalta, která nemusela být. Rozhodčí dal na radu publika. Karel Svoboda bohužel neměl štěstěnu jako minulé kolo. Stav byl tedy 1:0 a my začali dělat vše pro to, abychom v tomto zápase získali alespoň bod. Jenže dobře bránící domácí nás do moc šancí nepouštěli. Posledních pár chvil jsme se všichni natlačili do vápna. A ani poslední roh, do kterého zapojil i Karel Svoboda, pro nás neskončil gólem.

Koněšín- Jipap B 3:0 (0:0)